POMEM Eğitim Süresi 2017 - Uzman Asker

SON DAKİKA
Uzman Çavuş Nasıl Olunur ? Jandarma’dan Adaylara Uyarı Jandarma 2017/4 Uzman Erbaş ( Çavuş ) Alımı Devam Ediyor. 2017-2 Lojistik Branşlı Uzman Çavuş Alım Başvuru Sonuçları Açıklandı. Sınır Ötesindeki TSK Personeline Tazminat Müjdesi Okul Okumadan Uzman Çavuş Olunabilir mi ? Bingöl’de 10 Terörist Etkisiz Hale Getirildi.
Anasayfa / Polis Oca 9, 2017 131 views

POMEM Eğitim Süresi 2017

Bildiğiniz gibi Polis Meslek Eğitim Merkezlerinde eğitim 6 ay sürüyordu. Yönetmelikte de aynı şekilde POMEM Eğitim Süresi 6 ay olarak belirtiliyordu.

Özellike 15 Temmuz sonrası meslekten ihraç edilen veya açığa alınan polislerin sayısının oldukça fazla olmasından dolayı meydana gelen polis açığını doldurmak için 6 Ocak 2017’de yürürlüğe giren yönetmelik değişikliğine göre 6 ay olan bu süre kısaltıldı.

POMEM Eğitim Süresi Kısaltıldı

POMEM yani Polis Meslek Eğitim Merkezi yönetmeliğine göre en az 6 ay olan eğitim süresi en az 4 ay olarak değiştirildi. Yani yapılan bu değişiklik ile eğitimler 2 ay azaltılarak 4 aya indirildi.

Şuanda POMEM’de mevcut eğitim alan ve okuyan öğrenciler için de bu yönetmelik geçerlidir. Yani bu öğrenciler de 4 ay eğitim almış olacaklar.

 

İşte Yeni Yönetmelik
6 Ocak 2017 CUMA
Resmi Gazete
Sayı : 29940

İçişleri Bakanlığından:

 

POLİS MESLEK EĞİTİM MERKEZLERİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK
MADDE 1 – 15/7/2015 tarihli ve 29417 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Polis Meslek Eğitim Merkezleri Eğitim-Öğretim Yönetmeliğinin 6 ncı maddesinin birinci fıkrasında yer alan “altı” ibaresi “dört” şeklinde değiştirilmiştir.
MADDE 2 – Aynı Yönetmeliğin 7 nci maddesinde yer alan “altı” ibaresi “dört” şeklinde değiştirilmiştir.
MADDE 3 – Aynı Yönetmeliğe aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.
“Eğitim-öğretime devam eden öğrencilerin durumu
GEÇİCİ MADDE 1 – (1) Halen eğitim-öğretime devam etmekte olan öğrenciler için de bu Yönetmelik hükümleri uygulanır.”
MADDE 4 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.
MADDE 5 – Bu Yönetmelik hükümlerini İçişleri Bakanı yürütür.

POMEM YAŞ SINIRI

Bir önceki yazımız olan 2017 Polis Akademisi Alımı başlıklı makalemizde 2017 polis akademisi başvuru ve polis alımı 2017 hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili kelimeler:
pomem 2017 eğitim kaç ay, pomem eğitim süresi, pomem eğitim süresi 2017, pomem eğitimleri kaç ay, pomem kaç eğitim kaç ay, pomemde kaç ay eğitimden sonra polis olunur 2017
Etiketler

Her Türlü Soru ve Yorumunuzu Aşağıda Belirtebilirsiniz.

Inline
Inline