PÖH ve POMEM Mülakatlarında Nasıl Giyinilmeli ? - Uzman Asker

SON DAKİKA
Uzman Çavuş Nasıl Olunur ? Jandarma’dan Adaylara Uyarı Jandarma 2017/4 Uzman Erbaş ( Çavuş ) Alımı Devam Ediyor. 2017-2 Lojistik Branşlı Uzman Çavuş Alım Başvuru Sonuçları Açıklandı. Sınır Ötesindeki TSK Personeline Tazminat Müjdesi Okul Okumadan Uzman Çavuş Olunabilir mi ? Bingöl’de 10 Terörist Etkisiz Hale Getirildi.
Anasayfa / Polis Oca 10, 2017 120 views

PÖH ve POMEM Mülakatlarında Nasıl Giyinilmeli ?

Özellikle PÖH ve POMEM mülakatları öncesi sitemize sorulan sorulan belkide başında ” PÖH ve POMEM Mülakatlarında Nasıl Giyinilmeli ? ” geliyor. Bizde bunun için gerek polis arkadaşlarla gerekse yetkililer ile görüşüp, tavsiyelerini aldık.

PÖH ve POMEM mülakatlarına giderken takım elbise giyilmesi öneriliyor. Daha kendinden emin ve kaliteli hissi veren kıyafetler tercih edilmeli. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu tabiki takım elbisenizi size göre ayarlı olması ve mutlaka ütülü olmasıdır. Yani bir bakıma komisyonun karşısına jilet gibi, çakı gibi çıkın. Çünkü komisyonda ki kişiler genellikle resmi kıyafet çalışmış olan kişilerdir. Yani takım elbiseye aşinadırlar. Karşılarına kot ve tshirtle çıkmak yerine, güzel bir takım elbise ile çıkmanın hiç bir eksisi yoktur. Tam tersine olumlu bir izlenim bırakırsınız. Sonuçta hayatınızı şekillendirecek bir mesleğe adım atmak istiyorsunuz ve polislik ve askerliğin kanında vardır resmi giyim. İki mesleğinde tören kıyafetlerini bilirsiniz. Bu yüzden ne kadar kaliteli görünürseniz o kadar artı puandır sizin için.

 

Mülakat kağıdında ” Adaylar mülakata gelirken yanlarında spor eşya getirmeleri gerekmektedir. ” diye bir yazı vardır. Yani spor giyinip gelmeyin, yanınızda getirin diye belirtiliyor.

Bir önceki yazımız olan 19. Dönem PÖH Mülakatları Ne Zaman ? başlıklı makalemizde 19. Dönem PÖH Mülakatları ve 19. Dönem PÖH Mülakatları Ne Zaman ? hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili kelimeler:
poh mulakatinda nasil giyinmeli
Etiketler

Her Türlü Soru ve Yorumunuzu Aşağıda Belirtebilirsiniz.

Inline
Inline