Milli Piyade Tüfeği MPT-76 TSK'ya Teslim Edildi - Uzman Asker

SON DAKİKA
Uzman Çavuş Nasıl Olunur ? Jandarma’dan Adaylara Uyarı Jandarma 2017/4 Uzman Erbaş ( Çavuş ) Alımı Devam Ediyor. 2017-2 Lojistik Branşlı Uzman Çavuş Alım Başvuru Sonuçları Açıklandı. Sınır Ötesindeki TSK Personeline Tazminat Müjdesi Okul Okumadan Uzman Çavuş Olunabilir mi ? Bingöl’de 10 Terörist Etkisiz Hale Getirildi.
Anasayfa / Askeri Haberler Oca 11, 2017 131 views

Milli Piyade Tüfeği MPT-76 TSK’ya Teslim Edildi

Uzun süredir tasarımı, üretimi ve testleri devam eden milli piyade tüfeği MPT-76’da son aşamaya gelindi. MKE Silah Fabrikası tarafından Türk Mühendislerce tasarlanan ve üretilen MPT-76’nın ilk partisi TSK’ya teslim edildi.

Daha önce MPT-76 Üretime Geçiyor haberimizi sizinle paylaşmıştık ve o tarihi gün bugün. İlk parti MPT-76’lar TSK’ya teslim edildi. MKE Silah Fabrikasında düzenlenen bir tören ile 500 adet MPT-76 TSK’ya teslim edildi.

Törende Savunma Sanayi Müsteşarı İsmail DEMİR, temsili olarak bir adet MPT-76’yı Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Salih Zeki ÇOLAK’a teslim etti. Törenin ardından İsmail DEMİR ve Org. Salih Zeki ÇOLAK, fabrikada yer alan atış poligonuna geçti.

Bir önceki yazımız olan TSK Personel Alımı 2017 başlıklı makalemizde personel alımı 2017, TSK işçi alımı ve TSK mühendis alımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Her Türlü Soru ve Yorumunuzu Aşağıda Belirtebilirsiniz.

Inline
Inline