19. Dönem PÖH Mülakatları Ne Zaman ? - Uzman Asker

SON DAKİKA
Uzman Çavuş Nasıl Olunur ? Jandarma’dan Adaylara Uyarı Jandarma 2017/4 Uzman Erbaş ( Çavuş ) Alımı Devam Ediyor. 2017-2 Lojistik Branşlı Uzman Çavuş Alım Başvuru Sonuçları Açıklandı. Sınır Ötesindeki TSK Personeline Tazminat Müjdesi Okul Okumadan Uzman Çavuş Olunabilir mi ? Bingöl’de 10 Terörist Etkisiz Hale Getirildi.
Anasayfa / Polis Oca 10, 2017 416 views

19. Dönem PÖH Mülakatları Ne Zaman ?

Bilindiği gibi Polis Özel Harekat ( PÖH ) 10 bin polis alımı yapacak. Bu 10 bin kişilik alım için başvuran kişi sayısı 285 bin’i geçmiş durumda. Özellikle parkur sınavının ve fiziki yeterliliğin değişmiş olması bir çok adayın elenmesine neden oldu. Çoğu elenen aday parkur sınavının zorlaştırıldığını belirttiler.

Fiziki yeterliliğin test edildiği parkur testini geçen adaylar ise sıradaki sınav olan mülakata hazırlanmaktalar. Peki  Ne Zaman ?

Bu dönem yenilenen parkur testini geçen adaylar için yapılacak olan mülakat tarihi henüz belli değildir. Bizde şuan için bu tarihlerin açıklanmasını beklemekteyiz. Tabiki fiziki yeterlilik testlerinin son tarihi 16 Ocak olarak geçiyor. Yani 16 Ocak tarihine kadar mülakatların yapılmayacağını biliyoruz. Ancak bu tarihten sonra bir kaç gün içinde tarihlerin hemen açıklanacağını düşünüyoruz. Tarih olarak ise geçmiş dönemleri düşündüğümüzde 23 Ocak Pazartesi’ne kadar açıklanmış olmasını umuyoruz. Yer ve tarih açıklandıktan sonra ise ortalama bir hafta sonra mülakat sınavına gün vereceklerdir. Yani gene varsayım yapar isek 30 Ocak civarı denilebilir.

Çoğu arkadaşın merak ettiği bir diğer konu ise mülakatların kaç gün süreceğidir. Bu sorunun cevabı da tam olarak bilinemez. Çünkü parkur testlerini yani fiziki yeterliliği geçecek aday sayısına bağlı olarak kısalır veya uzar. Yine geçmiş dönemleri incelediğimizde 2-3 Hafta olarak düşünebiliriz.

Fiziksel yeterliliği geçen arkadaşlar ise bu süreleri iyi değerlendirip geçmiş dönemlerin mülakat sorularını incelemeleri ve özellikle güncel olayları yakından takip etmeleridir. Kafanıza fazla takmayın. Kendinizden emin olun yeter. İsterseniz başaramayacağınız şey yoktur.

Mülakat tarihleri açıklandığında sizlerle paylaşacağız. Sizde haberdar olmak istiyorsanız sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

UZMAN ASKER SOSYAL MEDYA HESAPLARI

Bir önceki yazımız olan Son dakika: ABD İran donanmasına ateş açtı başlıklı makalemizde Son dakika: ABD İran donanmasına ateş açtı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Her Türlü Soru ve Yorumunuzu Aşağıda Belirtebilirsiniz.

Inline
Inline